Посольство Чеської Республіки в Україні повідомляє, що відповідно до Захисного заходу Міністерства охорони здоров’я № MZDR 20599/2020-109/MIN/KAN, яке набуло чинності з 23 серпня 2021 року, відбулися наступні зміни у правилах в’їзду до Чеської Республіки у сфері віз та проживання: громадяни України, які мають біометричні паспорти, можуть подорожувати до Чеської Республіки у рамках правила 90/180 за умови, що у них є сертифікат про щеплення, виданий третьою країною, який визнає Чеська Республіка (перелік сертифікатів, визнаних Чеською Республікою).

У разі здійснення поїздок на підставі безвізового режиму особа повинна мати при собі даний сертифікат, інакше вона не буде допущена на територію Чеської Республіки.

Необхідною умовою являється те, що з моменту введення другої дози вакцини повинно пройти щонайменше 14 днів, і людина не має жодних симптомів COVID-19. Наступною умовою є те, що вакцинацію проводили такими вакцинами:

  • Comirnaty (Pfizer/BioNTech)
  • Vaxzevria (AstraZeneca)
  • Spikevax (Moderna)
  • Janssen
  • Covishield

та отримали на порталі або в додатку “Дія” сертифікат встановленого зразка.

До власників вищевказаного сертифіката не застосовуються карантинні заходи при в’їзді до Чеської Республіки, достатньо заповнити в’їзний формуляр онлайн за посиланням: https://plf.uzis.cz. Підтвердження про заповнення формуляра, яке прийде на e-mail, необхідно роздрукувати або зберегти на мобільному телефоні. При перетині кордону дане підтвердження необхідно показати під час прикордонного контролю.

Громадяни України та іноземці з дозволом на проживання на території України, які мають вищезазначений сертифікат про щеплення, можуть знову подавати заяви на всі види типів на проживання.

Для власників вищезазначеного сертифіката про щеплення посольство продовжить процедуру розгляду у всіх раніше поданих заяв (включно вклейки візи) за умови, що заявник цим сертифікатом підтвердить та підпише чесну заяву про те, що його вакцинація відповідає вимогам Захисного заходу. Зверніть увагу, що у Консульському відділі заявник повинен надати сертифікат про щеплення в електронному вигляді (через QR код)

Сертифікат про повний курс вакцинації повинен бути виготовлений англійською мовою із зазначенням персональних даних про вакциновану особу, тип вакцини, дані установи, де проводилося вакцинування та видала сертифікат.