Шрі-Ланка оголосила про дефолт за зовнішнім боргом. Що це значить?

Дана ситуація на Шрі-Ланці говорить про те, що в цій країні немає доларів, якими потрібно оплачувати за імпортні товари.

Чому так сталося?

Всесвітня пандемія коронавірусної хвороби 2019 дала про себе знати. Через коронавірусні обмеження туристи понад рік не відвідували Шрі-Ланку. Туристи не привозили валюту до країни і не витрачали її тут, а більшість населення країни отримувала доходи саме у туристичній галузі.

Якщо в країні є проблема з надходженням валюти, з’являється проблема з оплатою за купівлю імпортних товарів, нафти, газу. Йде швидке зростання цін, невдоволення населення діями уряду.

Дефолт із зовнішнього боргу означає, що країна більше не може платити за кредитами та облігаціями іншим країнам, міжнародним організаціям та корпораціям. На відміну від внутрішнього дефолту, виплат всередині країни він майже не торкається.

Як наразі на Шрі-Ланці?

Дефіцит палива позначається і на туристичному секторі. У готелях почалися перебої з електрикою, щоденно відбувається відключення електропостачання на декілька годин. На віллах електропостачання відключатимуть точно. Раніше було важче – світла могло не бути по 10-12 годин щодня.

Якщо ви плануєте користуватися машиною, будьте готові до великих черг за бензином. Його дуже мало і ціни на нього зростають. Також зросли ціни на харчування у кафе. Орендодавці почали підіймати вартість житла для туристів.

Якщо ви звикли до якогось комфорту та сервісу, то наразі на Шрі-Ланці з цим будуть невеликі труднощі: черги, дефіцит, зростання цін і т.д. Якщо ви спокійно ставитеся до таких новин і розуміє, що це дефолт за зовнішніми зобов’язаннями, а не внутрішніми, то все безпечно. Але треба бути готовим до черг або відключення світла.

Слідкуйте за новинами

Більше цікавого та корисного про відкриття кордонів у світі читайте на форумі туристів

Не пропускайте актуальні новини та інформацію по зміни в правилах в’їзду, підписуйтесь на наш Telegram або Viber

Велика база відмовних турів України – дивіться тут

Безкоштовний доступ до всіх бізнес-залів від Mastercard та Lounge Key, милі за покупки, 0% за конвертацію валют та інші привілеї з MasterCard Platinum від Monobank! Замовляйте карту за посиланням – отримуйте 50 грн. на рахунок