Канкун. Мексика

Мексика для туристів з України відкрита у 2021 році. Для в’їзду на територію Мексики не потрібно проходити тестування на covid-19 або мати сертифікат вакцинації, а також не потрібно відправлятися на ізоляцію для проходження карантину.

Дозвіл на в’їзд до Мексики

Для відвідування Мексики громадянам України не потрібна віза. Перед початком подорожі необхідно отримати електронний дозвіл на в’їзд. Цей дозвіл оформлюється online та є безкоштовним. Дозвіл надає право на в’їзд до Мексики авіатранспортом (для в’їзду наземним транспортом, наприклад, через кордон з США цей дозвіл не підходить). Дозвіл дійсний для однієї подорожі, розрахований на 1 в’їзд і дозволяє перебувати в Мексиці протягом 30 днів з дати отримання дозволу. Тому будьте уважними коли оформлюєте електронний дозвіл, розраховуйте дату заповнення, щоб вам вистачило необхідної кількості днів перебування. Підтвердження електронного дозволу на в’їзд відбувається моментально після заповнення анкети на сайті. На електронну поштову адресу, яку ви вкажете в анкеті, буде відправлено дозвіл у форматі PDF. Документ необхідно роздрукувати і взяти з собою. Рекомендуємо ретельно перевірити всі дані, які ви вказали у дозволі на в’їзд. Допущена помилка в одну літеру чи цифру призведе до проблем при перетині кордону. Якщо ви знайшли помилку в дозволі, заповніть заново анкету за посиланням і роздрукуйте новий файл, який вам буде відправлено на електронну поштову адресу (E-mail).

Попередній електронний дозвіл не гарантує в’їзд на мексиканську територію, оскільки по прибуттю місцева міграційна служба може вимагати більш детальну інформацію і дані щодо перебування іноземців в країні.

Читайте також: Митні правила Мексики. Що дозволено ввозити та в якій кількості

Анкета здоров’я

На кордоні Мексики туристи повинні пред’явити Анкету здоров’я (Cuestionario de indentificacion de factores de riesgo en viajeros). Анкета здоров’я оформлюється online за 12 годин до перетину кордону Мексики. Анкету необхідно роздрукувати або зберегти QR-код в телефоні і показати його на кордоні.

Документи

У 2021 році на кордоні Мексики посилений контроль. Для безперешкодного перетину кордону рекомендуємо мати такі документи:

  • Зворотній квиток з Мексики у іншу країну.
  • Бронювання житла в Мексиці (ваучер, підтвердження бронювання). Рекомендуємо мати бронювання на весь період вашого перебування у Мексиці.
  • Готівка. Рекомендуємо мати в наявності готівку з розрахунку 50 Дол. США на день перебування для 1 особи.
  • Закордонний паспорт. Строк дії закордонного паспорта повинен бути не менше 6 місяців з дати виїзду з Мексики.
  • Анкета здоров’я. Заповнюється за 12 годин до вїзду до Мексики. У разі, якщо у вас буде відсятня ця анкета, її можливо заповнити у аеропорту прибуття. У випадку, якщо в аеропорту на стійці реєстрації у вас будуть вимагати Анкету здоров’я, можете сміливо відповідати, що цей документ заповнюється за 12 год до в’їзду і ви можете цю анкету заповнити в аеропорту прибуття.
  • Дозвіл на в’їзд до Мексики.
  • Страховий поліс з покриттям covid-19, на суму 50 000 Дол. США або більше.

На паспортному контролі необхідно давати чіткі відповіді на запитання представниці міграційної служби. Ви повинні чітко називати назву готелю в якому будете проживати, повинні знати дати вашого відпочинку. У разі нечітких відповідей або розбіжностей ваших відповідей з документами, ви можете викликати підозру і вас відправлять на додаткову перевірку.

Рекомендації для туристів, які бажають відвідати Мексику від Посольства України в Мексиканських Сполучених Штатах.

Читайте також: Екскурсії в Мексиці

Міграційна карта

На борту літака пасажирам, які слідують до Мексики видається міграційа карта, яку необхідно заповнити і надати на паспортному контролі. Міграційну карту важливо не загубити! В ній вказуються дата вашого в’їзду до Мексики та дозволений термін перебування. В день вильоту з Мексики на стійці реєстрації в аеропорту міграційну карту забирають. Якщо ви загубите свою міграційну карту, в аеропорту вас відправлять в офіс міграційної служби для отримання нової карти і накладуть штраф.

Правила в’їзду для дітей

В’їзд до Мексики неповнолітніх можливий лише по окремому дійсному закордонному паспорту.

У неповнолітніх дітей повинен бути електронний дозвіл на в’їзд.

Неповнолітні діти (до 18 років), які слідують до Мексики з обома батьками, мають однакові прізвища, повинні мати при собі оригінал свідоцтва про народження дитини з апостилем + його нотаріально завірений переклад на англійську або іспанську мову.

Неповнолітні діти (до 18 років), які слідують до Мексики без супроводу батьків або у супроводі одного з батьків, або третіх осіб (в тому числі у складі групи), повинні пред’явити оригінал нотаріально завіреного дозволу від батьків + його нотаріальний переклад на англійську або іспанську мову. Також, якщо діти виїжджають з Мексики без батьків, окрім нотаріально завіреного дозволу на виїзд від батьків з нотаріальним завіренням перекладу цього дозволу на іспанську або англійську мову, необхідно завірити 1 сторінку паспортів батьків.

Якщо у батьків і дитини різні прізвища, необхідно мати апостильоване свідоцтво про народження + його нотаріально завірений переклад на англійську або іспанську мови. Також необхідно зробити переклад свідоцтва про народження на іспанську або англійську мови + завірити переклад нотаріально.

У випадку, якщо дитина їде з мамою, а у свідоцтві про народження стоїть прочерк у графі батько, необхідно зробити переклад свідоцтва про народження на іспанську або англійську мови + завірити переклад нотаріально.

Якщо один з батьків помер, необхідно мати апостильовану копію свідоцтва про смерть + його нотаріально завірений переклад на англійську або іспанську мови.

Туристичний податок

У 2021 роціі в Мексиці був введений туристичний податок. Сплатити його туристи можуть online завчасно або в аеропорту прибуття. Розмір податку складає приблизно 11 Дол. США за кожного туриста старше 15 років.

Урядові заходи в Мексиці

Мексика запровадила систему світлофорів для класифікації заходів у регіонах. Залежно від регіону, який ви відвідуєте, можуть діяти суворіші або слабкіші інструкції. Додаткову інформацію про обмеження для кожного регіону можна знайти лише іспанською мовою за адресою .

Носіння масок
Маски необхідні у громадських місцях, закритих приміщеннях та у громадському транспорті. Вимоги до масок можуть відрізнятися залежно від штату або муніципалітету.

Громадський транспорт
Громадський транспорт працює з обмеженнями пропускної спроможності. Рейсові та міждержавні подорожі між зонами підвищеного ризику можуть бути обмежені.

Ресторани
Ресторани відкриті з обмеженою місткістю, щоб врахувати соціальне дистанціювання. У зонах підвищеного ризику ресторани можуть відкриватися для виносу або доставки.

Бари
Бари відкриті з обмеженою місткістю, щоб врахувати соціальне дистанціювання. Деякі бари можуть відкриватися лише в тому випадку, якщо надаються послуги харчування. Бари залишаються обмеженими у зонах підвищеного ризику.

Нічні клуби
Нічні клуби залишаються закритими, щоб обмежити швидкість передачі.

Магазини
Магазини відкриті з адаптованими заходами безпеки, такими, як використання дезинфікуючих засобів для рук та соціальне дистанціювання. У зонах підвищеного ризику відкрито лише основні магазини та послуги.

Як добратися до Мексики

У 2021 році до Мексики заплановані прямі чартерні рейси Києва до Канкуна.

Також до Канкуна можна дістатися з пересадками у:

Стамбулі, Туреччина

Амстердамі, Нідерланди

Франкфурт-на-Майні, Німеччина

Слідкуйте за новинами

Більше цікавого та корисного про відкриття кордонів у світі читайте на форумі туристів

Не пропускайте актуальні новини та інформацію по зміни в правилах в’їзду, підписуйтесь на наш Telegram або Viber

Велика база відмовних турів України – дивіться тут

Безкоштовний доступ до всіх бізнес-залів від Mastercard та Lounge Key, милі за покупки, 0% за конвертацію валют та інші привілеї з MasterCard Platinum від Monobank! Замовляйте карту за посиланням – отримуйте 50 грн. на рахунок